Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Mliekareň

Slovenská mliekareň dnes vyrobí denne viac ako 1 000 000 kusov rôznych mliečnych výrobkov.

Pred štvrťstoročím zažilo Slovensko VÝZNAMNÚ udalosť: Verili by ste, že je to už 25 rokov?

V roku 1996 bol spustený internetový vyhľadávač Google, Michal Martikán získal svoju prvú olympijskú medailu a RAcionálny JOgurt dal nové meno bratislavskej mliekarni Milex. Tá sa pod značku RAJO rozhodla zastrešiť všetky vyrábané produkty a pri vstupe nového investora MEGGLE v roku 2001 už bola značka taká silná a zavedená na slovenskom trhu, že ako jediná v skupine MEGGLE si práve slovenská mliekareň mohla ponechať svoj slovenský názov. RAJO v roku 2021 oslavuje štvrťstoročie.

Hriňovskej mliekarni na prírode skutočne záleží, robí veľké investície v zelených technológiách

Hriňovskej mliekarni na prírode skutočne záleží, robí veľké investície v zelených technológiách

Málokto na Slovensku vie, že jedna zo spoločností, ktorá skutočne dbá na ochranu životného prostredia je mliekareň zo srdca Podpoľania, ktorá sídli v meste Hriňová. Spoločnosť robí veľké investície v oblasti zelených technológií. Jej čistiareň odpadových vôd je schopná metódou reverznej osmózy vyrábať pitnú vodu a touto technológiou disponuje spoločnosť ako jediná mliekareň v strednej Európe. Buduje takisto vlastnú fotovoltaickú elektráreň na tretine svojich striech a v oblasti čistenia ovzdušia bude v najbližšej dobe spĺňať limity platné v EÚ až od roku 2025. Spoločnosť plánuje investovať do ďalších zelených technológií aj v blízkej budúcnosti, lebo ochrana prírody je jednou z jej top priorít.

...

Za čo vlastne dostala mliekareň rekordnú pokutu ?!

Hriňovská mliekareň nebola nikdy tak skloňovaná, ako keď jej Inšpekcia životného prostredia chcela napariť historicky najvyššiu pokutu za znečistenie vôd – miestnej rieky Slatina. Paradoxne za nehodu, ktorá bola rozsahom malá a nenechala žiadnu stopu na životnom prostredí. A to všetko v prevádzke, ktorá má vlastnú čističku odpadových vôd. To však nebráni „folklóru“, aby si žil svoj príbeh, že vinou mliekarne kapú ryby, hoci nič také úrady a ani rybári nepotvrdili.


Video