Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Ján Budaj

Obec Nižná Slaná v okrese Rožňava žiada štát, aby začal čo najrýchlejšie riešiť znečistenú rieku Slaná, kým nenastane ekologická katastrofa.Rieka Slaná sa v polovici februára sfarbila dočervena. Príčinou je vytekanie banských vôd zo železorudnej bane v areáli bývalého banského podniku Siderit v Nižnej Slanej. Úrady, ktoré situáciu v rieke monitorujú, odobrali vzorky vody a momentálne čakajú na ich laboratórne výsledky. Banský závod Siderit fungoval v Nižnej Slanej od roku 1975 do roku 2008, keď Zdroj: Milan Kapusta

Situácia s riekou Slaná je KRITICKÁ: Ministerstvo apeluje na vyhlásenie MIMORIADNEHO stavu!

Rieka Slaná sa sfarbila dočervena v polovici februára. Zapríčinilo to vytekanie vôd zo železorudnej bane v areáli bývalého banského podniku Siderit. Výsledky rozboru odhalili viacnásobne prekročenú prítomnosť ťažkých kovov vo vode. Ministerstvo životného prostredia teraz apeluje, aby bol v lokalite vyhlásený mimoriadny stav!

Minister životného prostredia Ján Budaj, obaja štátni tajomníci ministerstva životného
prostredia (MŽP) a odborníci z envirorezortu sa dnes stretli so starostami z Podpoľania, ktorí upozorňujú na kolízie s medveďom hnedým v regióne Podpoľania. Ministerstvo predstavilo koncepčné riešenia pre obce v prostredí karpatskej divočiny.

Problém s MEDVEĎMI treba vyriešiť: Budaj má PLÁN, nechce pripustiť neriadené ODSTRELY!

Minister životného prostredia Ján Budaj, obaja štátni tajomníci ministerstva životného prostredia (MŽP) a odborníci z envirorezortu sa dnes stretli so starostami z Podpoľania, ktorí upozorňujú na kolízie s medveďom hnedým v regióne Podpoľania. Ministerstvo predstavilo koncepčné riešenia pre obce v prostredí karpatskej divočiny. Spočívajú vo zvýšenej kontrole územia z hľadiska nezákonného lovu a vnadenia, a v navýšení finančnej podpory obciam na zabezpečenie kontajnerových stojísk, osvetlenia na osvetu a rozšírenie činnosti Zásahového tímu medveďa hnedého v regióne.

Na snímke zľava minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) a generálny riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia Ján Jenčo počas tlačovej konferencie na podujatí Deň Zeme na Slovenskej inšpekcie životného prostredia 25. apríla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Envirorezort sa rozhodol v prípade útokov MEDVEDICE konať: Podáva trestné oznámenie!

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý je podľa presvedčenia rezortu zodpovedný za nelegálne prikrmovanie medveďov. Pričom nehľadí na riziko, ktoré tým spôsobuje, tvrdí envirorezort. MŽP SR tak reaguje na udalosti uplynulých dní v regióne Podpoľania, kde došlo ku kolízii človeka a medveďa hnedého.

Prezidentka Zuzana Čaputová a šéf Hlasu Peter Pellegrini popriali Slovákom krásne prežitie veľkonočných sviatkov.

Politici ZLOŽILI ZBRANE aspoň na VEĽKÚ NOC: Čo odkázali SLOVÁKOM Čaputová, Kollár a PELLEGRINI?

Veľká noc je jeden z najkrajších sviatkov, počas ktorých skladajú zbrane aj politici. Všetci sa snažia o pokojne strávené chvíle so svojou rodinou a to isté prajú aj Slovákom. No každý iným spôsobom. Okrem opozičných politikov na čele so šéfom Hlasu Petrom Pellegrinim poslali dojímavé odkazy občanom svojej krajiny aj prezidentka Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Boris Kollár a premiér Eduard Heger.


Video