Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Čierne okresy

Od pondelka polovica Slovenska bude v čiernej farbe a tisíce prevádzok musia zatvoriť. Už dnes rozhodnú na ministerstve zdravotníctva, či prevádzky otvoria aspoň pre očkovaných.

Lockdown na polovici Slovenska, Lengvarský pod tlakom: Dá výhody očkovaným?

Od pondelka už na polovici Slovenska začnú platiť tie najprísnejšie opatrenia. Tridsaťšesť okresov sa ocitne v čiernej farbe a prevádzky budú musieť pozatvárať a práve to rozdeľuje spoločnosť. Jedna skupina žiada výhody aspoň pre zaočkovaných. Druhá však argumentuje, že situácia je kritická a nemocnice sa plnia. Podnikatelia z čiernych okresov už bijú na poplach, že ďalšia vlna ich položí na lopatky. O uvoľnení pravidiel by mohlo už dnes rozhodnúť konzílium odborníkov. Ako nakoniec rozhodnú politici?

...

Známy finančník a „šéf Tatier“ Igor Rattaj si nedal servítku pred ústa: OSTRÁ kritika opatrení!

Čiernych okresov z týždňa na týždeň pribúda a zatvárajú sa tak stovky prevádzok. Očkovaní sa cítia oklamaní, lebo nemôžu ísť do reštaurácie rovnako ako neočkovaní, aj keď boli zodpovední. Na poplach bijú aj majitelia reštaurácií, hotelov, fitnescentier či akvaparkov. Známy biznismen s lyžiarskymi strediskami Igor Rattaj v rozhovore otvorene priznal, že opatrenia nemajú logiku. Kritizuje vládu, že cestovnému ruchu doma nepomáha a ľudí aj tak neodradí pred dovolenkami v zahraničí.


Video