Združenie miest a obcí Slovenska poskytne samosprávam možnosť využívať rezervačný systém na pomoc pri testovaní obyvateľov. „Smart riešenie uľahčí prihlasovanie ľudí na testovanie, plánovanie testovania pre samosprávy a výrazne zvýši bezpečnosť a efektivitu samotného testovania," priblížil predseda združenia Branislav Tréger.

Systém umožňuje rovnomerné rozloženie záujemcov o testovanie počas testovacích hodín. Každý občan si sám vyberie pre neho vhodný voľný termín a čas a dostaví sa bez potreby čakania v radoch. Ľudia budú mať v potvrdzovacích mailoch aj všetky potrebné informácie ohľadne testovania. Záujemca o testovanie vie dopyt na termín kedykoľvek zrušiť, čím ho neblokuje a automaticky sa termín uvoľní pre iného záujemcu. „Systém je veľmi jednoduchý a intuitívny. Na rezerváciu stačí záujemcovi 15 sekúnd. Samosprávam umožní do desiatich minút prvotné nastavenie systému a služieb, aby bolo možné systém plnohodnotne začať používať pre jedno testovacie stredisko," doplnil Tréger, ktorý ocenil fakt, že aplikácia je darom súkromnej firmy ako prejav spoločenskej zodpovednosti.

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) vyzýva vládu SR, aby bezodkladne preplatila náklady spojené s celoplošným testovaním na ochorenie COVID-19. Na tlačovej konferencii v Liptovskom Hrádku to v pondelok 2. novembra povedal šéf združenia Branislav Tréger. Na snímke šéf ZMOS-u Branislav Tréger počas tlačovej konferencie v Liptovskom Hrádku v pondelok 2. novembra 2020. EASYFOTO TASR - Miroslava Mlynárová
Neprehliadnite

ZMOS znepokojujú úvahy členov vlády o podriadenosti samospráv centrálnej vláde

„Rezervačný systém ušetrí nielen finančné prostriedky na plánovanie testovania, zníži administratívnu záťaž, zároveň aj zamedzí dlhým radom v chladnom zimnom počasí a výrazne tak zvýši bezpečnosť ľudí pri testovaní nielen pred infekciou koronavírusom, ale aj inými chorobami, ktoré v tomto období hrozia," približuje prínos Jozef Žarnovičan zo spoločnosti Bookio.

Cez systém sa jednoducho rezervujú aj neskúsení užívatelia internetu. Mestá a obce si môžu zriadiť telefonickú linku, kde v priebehu pár sekúnd zarezervujú v systéme termín ľuďom, ktorí nemajú k internetu prístup," dodal Žarnovičan. ZMOS najneskôr do konca najbližšieho víkendu pripraví k systému užívateľský manuál s inštruktážnym videom.