Zasadnutie Národnej rady (NR) SR k programovému vyhláseniu vlády (PVV) bude v piatok 30. apríla, o dva dni skôr ho prerokuje vláda. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Vyhlásil zároveň, že zmeny v dokumente budú minimálne.

 

„Nepotrebujeme ho celé prekopávať, základy sú urobené dobre," uviedol Heger, ktorý ráta s aktualizáciou materiálu i zapracovaním state týkajúcej sa obdobia pandémie.

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger počas tlačovej konferencie Ministerstva životného prostredia SR pri príležitosti Dňa Zeme 22. apríla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Premiér vyzval na očkovanie, označil ho za cestu, ako vyhrať nad pandémiou

Za podstatné považuje hlavne plniť ciele z PVV. Svoju úlohu v tejto súvislosti vníma tak, že v „pestrej koalícii" má zabezpečiť jednotu a „ťah na bránu" ku konkrétnym výsledkom. „Ľudia nám dali dôveru na to, aby sme naplnili zmenu, po ktorej bolo také silné volanie pred voľbami," zdôraznil premiér.

Kabinet preto chce viesť k nastoleniu spravodlivosti, kvalitného vzdelávania a zdravotníctva, inovatívnej ekonomiky a zdravého životného prostredia. Verí, že výsledky napravia súčasnú pošramotenú povesť kabinetu, ktorý má historicky najnižšiu dôveru verejnosti.