Zisk pred zdanením rakúskej poisťovne Uniqa v prvom štvrťroku tohto roka vzrástol o desať percent na 124 miliónov eur. Firmu, ktorá pôsobí aj na Slovensku, podporil rast v segmente úrazového a majetkového poistenia a zdravotného poistenia. 

Predpísané poistné stúplo o 6,5 percenta na 1,98 miliardy eur. Predpísané poistné v segmente majetkového a úrazového poistenia vzrástlo o 9,8 percenta na 1,211 miliardy eur. V segmente zdravotného poistenia poistné sa zvýšilo o 6,2 percenta na 346 miliónov eur. Pri životnom poistení však kleslo o 1,8 percenta na 423 miliónov eur. Podiel na tom mal nižší záujem o hypotekárne úvery.

Nový účtovný štandard

Firma zverejnila výsledky podľa nového účtovného štandardu. Nové pravidlá majú lepšie odrážať vývoj podnikania v dlhodobom horizonte a zlepšiť porovnateľnosť odvetvia.

Generálny riaditeľ Andreas Brandstetter za najväčšie rastové trhy poisťovne v súčasnosti označil Poľsko, Maďarsko, Slovensko a Českú republiku. Poisťovňa je tiež stále aktívna na Ukrajine, aj keď tam obchod kvôli vojne klesá. V Rusku, kde pôsobí v rámci spoločného podniku s ruskou dcérskou spoločnosťou Raiffeisen Bank International, poisťovňa svoje obchody pozastavila a hľadá pre ne kupcov.

Uniqa vyvíja svoje aktivity na Slovensku 31 rokov a na českom poistnom trhu 28 rokov. Vlani v lete dokončila fúziu so spoločnosťami AXA.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Poisťovne nevedia, čo majú robiť s PZP na kolobežky. Draho na to môžu doplatiť ich používatelia