Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu povedal, že jeho vzormi sú bežní Ukrajinci, ktorí odolávali útočiacim ruským silám. Rusko prirovnal k fiktívnej postave lorda Voldemorta z kníh o čarodejníkovi Harrym Potterovi. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Zelenskyj v stredu prostredníctvom videokonferencie odpovedal na otázky študentov Fakulty medzinárodných vzťahov a verejnej politiky na Torontskej univerzity.

Prezident za svoje vzory označil „občanov Ukrajiny". „Bežného ukrajinského roľníka, ktorý bol schopný vziať svoj traktor a uzavrieť cestu ruským tankom, bežnú ženu, ktorá vyšla von a zastavila obrnené vozidlá svojimi holými rukami. Toto sú ľudia, ku ktorým vzhliadam," povedal Zelenskyj prostredníctvom prekladateľa.

„Spojili sme sa, aby sme dosiahli nemožné, a vydržíme navzdor všetkému za slobodnú a demokratickú budúcnosť," povedal ukrajinský prezident, ktorého vyjadrenia zaznamenala kanadská televízia CBC News.

Študenti pripomenuli, že samotného Zelenského jeho podporovatelia porovnávajú s britským premiérom z obdobia druhej svetovej vojny Winstonom Churchillom a Harrym Potterom, fiktívnym čarodejníkom, ktorý porazí svojho úhlavného nepriateľa Voldemorta.

Zelenskyj sa za takéto prirovnania poďakoval. „Harry Potter je lepší ako Voldemort a my vieme, kto je v tejto vojne Voldemortom a kto Harrym Potterom – takže vieme, ako sa vojna skončí," povedal Zelenskyj.

Ďalšie dôležité správy

JB 8 Kyjev - Na snímke z videa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rozpráva z Kyjeva 20. apríla 2022. FOTO TASR/AP

In this image from video provided by the Ukrainian Presidential Press Office, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy speaks from Kyiv, Ukraine, Wednesday, April 20, 2022. (Ukrainian Presidential Press Office via AP)
Neprehliadnite

Zelenskyj sa čelným predstaviteľom krajín EÚ poďakoval za podporu