Zdravotnú poisťovňu od budúceho roka zmení 168 526 ľudí, ide o 3,39 percenta z celkového počtu poistencov. Informuje o tom Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) na svojom webe s tým, že 7 047 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne úrad neakceptoval.

Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú v stredu rokovať o pomoci rezortov v súvislosti s koronakrízou. Plénum totiž neschválilo program 14. schôdze parlamentu, a tak predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) zasadnutie ukončil. Na snímke poslankyňa NR SR Jana Bittó Cigániková (SaS) 7. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Cigániková kritizuje návrh znova dofinancovať VŠZP

Klienti pribudnú iba súkromným zdravotným poisťovniam Union (27 512) a Dôvera (26 742), vyplýva z výsledkov prepoisťovania po zohľadnení príchodov a odchodov poistencov. Naopak, štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) ich ubudne 54 254. Možnosť prepoistiť sa od budúceho roka majú ľudia raz ročne, a to do 30. septembra. Zmena zdravotnej poisťovne platí od januára nasledujúceho roka.

Vlani úrad zmenu zdravotnej poisťovne potvrdil v prípade 242 214 ľudí, čo predstavovalo o 4,69 percenta z celkového počtu poistencov. Úrad vtedy neakceptoval 5 968 prihlášok. V rámci kampane na zmenu zdravotnej poisťovne od budúceho roka rieši ÚDZS 22 podnetov. Väčšina (16) sa týka poskytovania nepravdivých informácií. Najviac podnetov je na Dôveru (13), nasledujú Union ZP (osem) a VšZP (jeden podnet).