Maďarsko sa dohodlo už aj s Českou republikou, že od soboty budú môcť ich občania slobodne - teda bez povinnosti karantény či testovania - cestovať medzi oboma krajinami. Oznámil to v piatok na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

„Očkovacie preukazy si vzájomne uznáme, dohoda tak bude platná pre každého, bez ohľadu na druh očkovacej látky," uviedol šéf maďarskej diplomacie.

KK25 Schönefeld - Na archívnej snímke z 1. mája 2021 muž dostáva vakcínu proti ochoreniu Covid-19 od konkorzia Pfizer/biontech v nemeckom Schönefelde. Občania Nemecka, ktorí boli plne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo ho prekonali, by už od tohto víkendu nemuseli dodržiavať protiepidemické opatrenia. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v utorok 4. mája 2021 schválila vláda a v nasledujúcich dňoch sa ním budú zaoberať obe komory parlamentu, uviedla agentúra DPA. FOTO TASR/DPA
ARCHIV - 01.05.20
Neprehliadnite

Česko neuznáva očkovanie v zahraničí pre obavy z falošných certifikátov

Podľa jeho slov Maďarsko rokuje v súčasnosti o podobnej dohode napríklad s Poľskom a uzavreté zmluvy o slobodnom cestovaní z epidemiologického hľadiska má už s Bahrajnom, Srbskom, Slovinskom, Tureckom a so Severným Macedónskom.

Počet zaočkovaných stúpol v Maďarsku na 4 483 598, z nich kompletne je očkovaných doposiaľ 2 626 857 ľudí.