Pracujúcim v Rusku, ktorí odmietnu očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v regiónoch, kde je povinné, môžu nariadiť vziať si neplatené voľno. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na ruského ministra práce Antona Koťakova. Nezaočkovaný zamestnanec môže byť podľa ministra dočasne stiahnutý z výkonu práce v prípade, keď úrady v danej oblasti zaviedli povinné očkovanie pre vybrané kategórie pracovníkov.

Moskva bojuje s vysokým nárastom nakazených. Podľa najnovšieho nariadenia nemajú nezaočkovaní občania nárok na preventívnu zdravotnú starostlivosť.
Neprehliadnite

Moskva hlásila druhý po sebe idúci nový denný rekord v počte nakazených

Úrady v ruskej metropole Moskva a okolitej oblasti v stredu vyhlásili očkovanie proti ochoreniu Covid-19 za povinné pre ľudí pracujúcich v maloobchode, školstve, oblasti zdravotnej starostlivosti, vo verejnej doprave a ďalších zamestnaniach, ktoré poskytujú služby veľkému počtu osôb. Povinné očkovanie sa neskôr zaviedlo aj v ďalších oblastiach a mestách. V Moskve, ktorá má približne 12 miliónov obyvateľov, je zatiaľ plne zaočkovaných len 1,5 milióna ľudí.