Výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Šúrovcami pri Trnave a Siladicami v okrese Hlohovec odštartoval Trnavský samosprávny kraj. Na vybudovanie 5,4-kilometrového úseku získal nenávratný finančný príspevok vo výške 1,2 milióna eur. Budúca cyklotrasa nadviaže na nedávno postavený úsek spájajúci Šúrovce a Sereď. Informoval o tom odbor komunikácie úradu kraja.

„V zmysle zmluvy by mala byť cyklotrasa hotová do siedmich mesiacov od začiatku prác. Našou ambíciou je pokračovať s cyklotrasou popri Váhu smerom na sever až po Hlohovec,“ uviedol predseda trnavského krajaJozef Viskupič.

Úsek začína pri Šúrovciach v časti Valtov Šúr, kde kraj pred niekoľkými mesiacmi dokončil výstavbu 1,7 kilometra dlhej cyklotrasy smerom zo Serede. Povedie po korune ochrannej hrádze Váhu a končiť bude pri moste ponad Horný Dudváh pri obci Siladice.

Prostriedky na výstavbu získal kraj z Integrovaného regionálneho operačného programu pri päťpercentnom spolufinancovaní. Vo verejnom obstarávaní na zhotoviteľa uspela spoločnosť Skanska SK.

Trnavský kraj postavil zatiaľ dva úseky Vážskej cyklomagistrály v celkovej dĺžke 5,3 kilometra, na ktoré mal príspevky z programu 830-tisíc eur. Okrem toho sa v marci začali aj práce na Moravskej cyklomagistrále na 6,1-kilometrovom úseku medzi Baťovým kanálom v Skalici a Malou vodnou elektrárňou Holíč za 746-tisíc eur.

V týchto dňoch sa začala výstavba cyklotrasy, ktorá prepojí obec Jaslovské Bohunice s atómovou elektrárňou v dĺžke 1,9 kilometra.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Prešovský samosprávny kraj začína realizovať cykloprojekty v Poloninách za 11,2 milióna eur