Donáška kozmetiky už aj u nás

V Česku sa donáškové platformy už dlhšie venujú okrem jedla z reštaurácií aj dovozu maloobchodného tovaru. Služba, ktorá zákazníkovi do niekoľkých minút doručí dekoratívnu kozmetiku či nákup z večierky, sa stáva bežnou súčasťou aj u nás. „Aj cez slovenský Wolt si viete objednať kozmetiku od francúzskej značky L´Occitane, z Havlíkovej apotéky, od Herbapharm či výrobky pánskej kozmetiky 50Shades,“ vysvetlila Jana Jarošová z Wolt Slovensko. Predpokladá sa, že tento segment bude rásť či už osobitne alebo ako súčasť dovozu potravín, kde bude tiež v ponuke základná kozmetika.

Potraviny sú špeciálnou kategóriou. Okrem Woltu sa ním zaoberajú aj ďalšie rozvozové platformy ako Bolt Food či Foodpanda, ktorá vstúpila na slovenský trh len pred niekoľkými týždňami. Filip Fingl, šéf českej spoločnosti Dáme jídlo a slovenskej Foodpandy v rozhovore pre TREND vysvetlil, že potraviny sú presne ten segment, ktorému sa chcú vo zvýšenej miere venovať. „V momente, keď zákazníkovi pri varení bude chýbať akákoľvek potravina, vieme mu ju doručiť do pol hodiny. Markety s doručovaním potravín majú fungovať ako akési Večierky, do ktorých nebude musieť nikto zájsť, konkrétna potravina príde za zákazníkom,“ ozrejmil plány F. Fingl.

Neprehliadnite

Šéf Woltu: Na znížené provízie reštauráciám pristúpiť nemôžeme, zruinovalo by nás to

Spoločnosť Bolt Food sa naopak na zaradenie drogistického tovaru a kozmetiky do svojho portfólia ešte len pripravuje. „O rozšírení sortimentu o drogériu a kozmetiku uvažujeme tiež a s partnermi rokujeme. Konkrétny termín ani tovar nie je zatiaľ možné oznámiť,“ uviedla Soňa Mesiariková, manažérka Bolt Food Slovensko.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa