Podľa agentúry TASS sa tak stalo z technických dôvodov, o aké presne ide, ale úrad neuviedol. Ruskojazyčná aj anglickojazyčná verzia internetovej stránky sú vyradené z prevádzky v deň, keď Rusko odovzdalo svoju odpoveď na návrhy Spojených štátov týkajúce sa vyjednávania o bezpečnostnej situácii okolo Ukrajiny a v Európe.

Medzi Moskvou a Západom v poslednej dobe panuje veľké napätie vyvolané obavami, že Rusko plánuje vojenský útok na Ukrajinu.

V utorok doteraz najväčší kybernetický útok zažili ukrajinské štátne banky. Boli pri ňom podľa ukrajinských úradov použité IP adresy z Ruska, Číny, Uzbekistanu aj Českej republiky.

Ďalšie dôležité správy

JB 54 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje počas spoločnej tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom (nie je na snímke) po ich stretnutí v Moskve 15. februára 2022. Rusko je pripravené rokovať so Spojenými štátmi a Severoatlantickou alianciou (NATO) o opatreniach zameraných na budovanie vzájomnej dôvery. Vyhlásil to v utorok ruský prezident Vladimir Putin po rokovaniach s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Podľa Putina Rusko nechce vojnu, a preto predložilo bezp
Neprehliadnite

Odpoveď Ruska Spojeným štátom: Stiahnite svoje sily zo strednej a východnej Európy a z Pobaltia