Je to už po jedenástykrát, čo W. Buffett rozdal časť svojho majetku piatim charitám. Od roku 2006 charitatívne organizácie získali viac ako 24,3 miliardy dolárov.

Najnovšie získali charity 19,62 milióna akcií, z toho nadácia Gatesovcov, ktorá sa zameriava na zlepšenie vzdelávania a zdravia a zníženie chudoby, obdržala 14,96 milióna akcií. Zostávajúce akcie získala rodinná nadácia Susan Thompsonovej Buffettovej pomenovaná po Buffettovej prvej manželke a nadácie jeho troch detí.

85-ročný W. Buffett stále vlastní približne 18 percent akcií Berkshire Hathaway a kontroluje 31,7 percent hlasovacích práv. V roku 2006, keď začal s darcovstvom, jeho podiel vo firme predstavoval 32,3 percenta.

Podľa časopisu Forbes je W. Buffett tretím najbohatším mužom sveta. Forbes jeho majetok odhadlo na 68,4 miliardy dolárov. Pred ním sú B. Gates s majetkom 77,6 miliardy dolárov a španielsky maloobchodný magnát Amancio Ortega s majetkom 74 miliárd dolárov. Za W. Buffettom je zakladateľ Amazonu Jeff Bezos s majetkom 64,3 miliardy dolárov.

B. Gates, spoluzakladateľ Microsoftu, sa pozná s W. Buffettom už štvrť storočia a považuje ho za svojho blízkeho priateľa, napísala agentúra Reuters.

Skupina Berkshire Hathaway ovláda viac než 80 dcérskych spoločností, ktoré podnikajú v rôznych odvetviach, napríklad v maloobchode či poisťovníctve. Vlastní tiež významné podiely v mnohých známych firmách, ako jsú Coca-Cola, IBM a American Express. W. Buffett si vďaka svojim úspešným investíciám vyslúžil prezývku „veštec z Omahy“.

Každý rok sa tiež koná charitatívna aukcia obeda s W. Buffettom, ktorej výťažok získava nadácia Glide Foundation, ktorá poskytuje sociálne služby chudobným a bezdomovcom v San Francisku. Tento rok vyniesla takmer 3,5 milióna dolárov, vyrovnala tak rekord z roku 2012.