Záujem lekárov, zdravotných sestier a rovnako ostatného zdravotníckeho personálu podľa jeho slov evidujú. „My sme nerobili ešte žiadnu reklamu ani pre sestry. Zatiaľ sa informujú len cez webstránky, len cez online kanály alebo LinkedIn. Aktivita tam je,“ okomentoval s tým, že pri lekároch ide najmä o záujemcov zo susedného Česka, z okolia Bratislavy a zo zvyšku Slovenska. O prácu sestry sú záujemcovia z východnej časti Slovenska. Záujem lekárov o prácu je podľa Mathiu takmer dvojnásobný oproti potrebám budúcej nemocnice.

Odmieta však, že by budúci zamestnanci mali mať dvojnásobné platy oproti ostatným. Výhodu skôr vidí v atraktívnejších pracovných podmienkach a rovnako v zázemí, ktoré predstavuje možnosť pre budúcich zamestnancov ubytovať sa v blízkosti nemocnice.

Tvorcovia projektu sľubujú 14 operačných sál, urgentný príjem novej generácie, osem intímnych pôrodných izieb, robotickú prípravovňu liekov, zdravotnú starostlivosť organizovanú v multidisciplinárnych programoch, inovatívne procesy a moderné rádiodiagnostické vybavenie, jednolôžkový štandard pre pacienta či liečivé prostredie. Tvorcovia projektu tvrdia, že nemocnica bude pripravená prevziať zodpovednosť aj za tých najnáročnejších pacientov z celého Slovenska. Poskytovať má plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia.

Nosnú činnosť nemocnice bude tvoriť šesť hlavných klinických interdisciplinárnych programov, na ktorých sa majú podieľať odborníci viacerých špecializácií. Ročne plánuje uskutočniť 35.000 hospitalizácií a 350 000 ambulantných vyšetrení. Má mať päť podlaží. Cieľovo plánuje nemocnica zamestnávať vyše 1200 ľudí, z toho bude približne 250 lekárov a 450 sestier, 350 ostatného zdravotného personálu a 150 iného personálu. Budova má mať hrubú podlahovú plochu takmer 53 000 štvorcových metrov. Súčasťou nemocničného areálu bude parkovisko pre pacientov a návštevníkov s kapacitou 473 miest.

Penta tiež sľubuje, že v modernej nemocnici s liečivým prostredím nebudú chýbať najlepšie medicínske technológie, urgentný príjem novej generácie, oddelené logistické toky, tzv. plávajúce lôžka, či špecifické vykurovanie. Pacient v priestoroch nebude blúdiť. Nemocnica má mať komplexný informačný systém podporujúci mobilné aplikácie pre personál aj pacientov, ktorý je vyvinutý špeciálne pre jej potreby. Nemajú chýbať ani inteligentné výťahy alebo potrubná pošta s rýchlosťou piatich metrov za sekundu. Nemocnica má klásť aj veľký dôraz na vzdelávanie a výcvik svojho zdravotníckeho personálu. Má byť tiež pripravená stať sa výučbovou základňou na postgraduálne a doktorandské štúdium lekárov či pregraduálne vzdelávanie medikov a sestier.