Od septembra do 28. novembra bolo na ochorenie covid-19 pozitívne testovaných takmer 300-tisíc ľudí. Z nich vyše 78 percenta nebolo zaočkovaných, napísalo na Facebooku Ministerstvo zdravotníctva SR.

Koronavírus, očkovanie
Neprehliadnite

Covid-19 na Slovensku: Zomrelo 103 ľudí, laboratória odhalili ďalšie tisícky nových prípadov

Milióny eur na liečbu nezaočkovaných

Len náklady na liečbu pacientov s týmto ochorením predstavovali 40 miliónov eur. Z tejto sumy bolo až 37,5 milióna eur, teda 93,67 percenta použitých na liečbu pacientov, ktorí neboli zaočkovaní.

KK33 Brusel - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová zvoní zvončekom na pravidelnom zasadnutí Kolégia komisárov v sídle EÚ v Bruseli 1. decembra 2021. FOTO TASR/AP

President of the European Commission Ursula von der Leyen rings the bell at the beginning of the College of Commissioners in Brussels, Wednesday, Dec 01, 2021. (AP Photo/Olivier Matthys, Pool)
Neprehliadnite

Šéfka Európskej komisie vyzvala na diskusiu o povinnom očkovaní proti covidu v celom eurobloku

Liečba pacientov, ktorí nie sú zaočkovaní je v drvivej väčšine prípadov náročnejšia, dlhšia, vyžaduje si viac pracovných síl zdravotníkov a teda aj drahšia.

Kratšia hospitalizácia s vakcínou

Ministerstvo na sociálnej sieti zároveň popisuje, ako prebieha hospitalizácia osôb s vakcínou proti covidu-19. Zaočkovaní pacienti majú podľa štátnej inštitúcie spravidla ľahší priebeh, ich hospitalizácia je kratšia a vyžadujú si menej náročnú liečbu.