Výrobcovia elektroniky so sídlom v Taiwane, Foxconn a Pegatron, patria medzi spoločnosti, ktoré sa zvažujú presunúť do nových tovární v Mexiku. Spoločnosti Foxconn a Pegatron sú známe ako dodávatelia niekoľkých výrobcov telefónov vrátane Apple. Výroba v Mexiku je lákavá z viacerých činiteľov. Má výhodnú geografickú polohu, teplotné pásmo a nízke mzdy. 

Podľa zdrojov agentúry Reuters by mali továrne použiť na výrobu Apple iPhonov. Jeden zo zdrojov však uviedol, že to ešte nie je úplne jasné, či Foxconn zapojí do plánu aj Apple. Podľa dostupných informácií by sa mala spoločnosť Foxconn  rozhodnúť do konca tohto roka. Hovorcovia Apple sa ešte k momentálnej situácii vyjadriť nechcú. Mexiko komunikovalo s viacerými zahraničnými spoločnosťami v snahe prilákať podniky z Ázie. Ako informovala ministerka hospodárstva Graciela Marquez pre agentúru Reuters, vtedy sa ešte len pripravovali rokovať so spoločnosťou Apple o premiestnení výroby. Žiadne konkrétne mená ešte neavizovala. 

Huawei
Neprehliadnite

Trump vyniesol nad Huawei rozsudok smrti. Firma môže do roka skončiť

Podľa nemenovaných zdrojov agentúry Reuters spoločnosť Pegatron tiež vedie počiatočné rozhovory s poskytovateľmi pôžičiek o ďalšom zariadení v Mexiku, najmä na výrobu čipov a iných elektronických komponentov. Pegatron to však odmietol komentovať.

Spoločnosť Foxconn má v Mexiku päť tovární, ktoré vyrábajú najmä televízory. Jej prípadné rozšírenie by podčiarklo širší a postupný presun globálnych dodávateľských reťazcov z Číny v dôsledku čínsko-americkej obchodnej vojny a koronavírusovej krízy. Trumpova administratíva chce povzbudiť firmy, aby presúvali svoje výroby z Ázie do Spojených štátov, Latinskej Ameriky a Karibiku. Čínska spoločnosť Luxshare  v tomto roku tiež zvažuje výstavbu zariadenia v Mexiku. Spoločnosť sa k tomu odmieta vyjadriť.