Boj s lykožrútom, veterné kalamity, sucho, požiare aj povodne. To všetko sú výzvy, ktoré podľa ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej zo SNS čakajú na nového riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP). Po tom, ako v januári nečakane na čele tejto organizácie skončil riaditeľ Pavol Fabian, ministerstvo narýchlo vybralo nového šéfa, developera Rastislava Huttu.

Proti jeho vymenovaniu do funkcie sa však zdvihla vlna odporu a ministerka napokon ustúpila. V polovici mája teda ministerstvo vyhlásilo nové výberové konanie, do ktorého sa prihlásili dvaja záujemcovia.

Prvým je Maroš Petrík, ktorý je dnes dočasne poverený riadením Štátnych lesov TANAP-u. Druhým neznámy lesník Juraj Piecka, referent poľovníctva poverený vedením výrobno-technického úseku odštepného závodu Lesov SR v Šaštíne.

Kde sú kritici?

„Žiaden z kritikov, ktorí sa v minulosti vyjadrovali negatívne na adresu Štátnych lesov TANAP-u, záujem o riadenie organizácie neprejavil,“ konštatuje agrorezort v tlačovej správe, ktorú poslal do médií. Inštitúciu za jej postoj k ochrane prírody a ťažbe dreva v národnom parku dlhodobo kritizujú najmä ochranári.

„Za týchto podmienok nikto normálny sa na takú pozíciu neprihlási,“

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa