Priemerné emisie oxidu uhličitého u nových osobných automobilov z koncernu Volkswagen v Európskej únii v minulom roku predstavovali 118,5 gramu na kilometer, a nachádzali sa tak zhruba dve percentá pod stanoveným cieľom.

Odbyt elektromobilov sa zvýšil

Na základe predbežných údajov to dnes oznámila sama firma, ktorej súčasťou je okrem iného aj mladoboleslavská automobilka Škoda Auto. Volkswagen v dnešnej správe tiež upozornil, že vlani zvýšil odbyt elektromobilov v EÚ, Nórsku a na Islande o 64 percent na 472 300.

Firma dodala, že podiel plne elektrických áut a hybridných vozidiel umožňujúcich dobíjanie z elektrickej siete na jej celkovom odbyte vzrástol na 17,2 percenta z predminuloročných 10,1 percenta.

Pomoc v znížení emisií

„Naša elektrická ofenzíva vlani výrazne nabrala na rýchlosti vďaka mnohým atraktívnym novým modelom. Takmer každý piaty automobil dodaný v Európe bol elektrický. Viac ako polovica týchto vozidiel potom bola plne elektrická," uviedol šéf odbytu Christian Dahlheim. "

„To nám pomohlo k ďalšiemu zníženiu emisií oxidu uhličitého a k splneniu cieľa EÚ," dodal. Dahlheim upozornil, že do roku 2030 chce Volkswagen zvýšiť podiel plne elektrických vozidiel na svojom odbyte v Európe na 60 percent. Tento rok chce koncern uviesť na trh ďalšie nové elektromobily, vrátane vozidla Škoda Enyaq iV Coupé.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná foto.
Neprehliadnite

Volkswagen a Bosch vytvoria spoločný podnik, bude pomáhať továrňam na batérie