Ministerstvo hospodárstva začiatkom decembra spustí výzvu na dotácie na nájomné. Štát by tak mal prispieť na nájomné podnikateľom, ktorí majú priestory na svoje prevádzky prenajaté, a to aj spätne od ich štátom nariadeného zatvorenia z dôvodu zhoršenia pandemickej situácie. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva Richard Sulík.

„Spustíme túto výzvu tak, aby každý dotknutý subjekt mohol podať iba jednu žiadosť, aby sme zbytočne nezaťažovali štátnu administratívu," povedal Sulík.

Podmienky na úhradu nájomného zostanú oproti pôvodnej výzve nezmenené. To znamená, že štát prispeje na nájomné rovnakou sumou, v akej výške poskytne prenajímateľ nájomcovi zľavu. To platí do 50 percent z ceny nájomného. Rezort už je podľa ministra lepšie pripravený na prípadné pokusy o neoprávnené čerpanie tejto pomoci.

Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) reaguje na výroky premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v súvislosti s nákupom antigénových testov počas tlačovej konferencie v Bratislave vo štvrtok 10. decembra 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Podnikatelia vítajú Kilečko 2, požadujú však systémové riešenia