Firma Isadore Apparel si od roku 2020 počína ukážkovo. Nemá problém získavať investície a ukazuje sa, že veľmi dobre zvláda aj marketing. Sústreďuje sa na výrobu a predaj originálneho cyklistického oblečenia a doterajší vývoj naznačuje, že má pred sebou svetlú budúcnosť.

Z pelotónu do biznisu

Púchovskú firmu založili v roku 2013 bratia Peter a Martin Velitsovci. Cyklistickým fanúšikom sú známi ako profesionálni cyklisti, ktorí pôsobili v rôznych World Tour tímoch. A to ešte v čase, kedy firmu zakladali. Z pretekania si preniesli ťah na cieľ aj do podnikania. Ich spoločnosť patrí k najúspešnejším startupom v slovenskom biznis priestore.

Vyjadrením dôvery voči ich projektu je aj tohtoročná investícia cez platformu Crowdberry. Isadore Apparel si vybralo približne 125 investorov a spoločnosť tak získala investičný obnos 2,1 milióna eur. Výška investície, ktorú chceli v Isadore vyzbierať, bola od začiatku stanovená, Petra Velitsa teší, že sa ju že sa ju podarilo vyzbierať veľmi rýchlo. Firma sa uchádzala o investíciu aj v prvom kole v roku 2020, kde sa jej tiež podarilo vyzbierať stanovenú čiastku. „Prvé kolo bolo oveľa náročnejšie ako to druhé. Fundraising sme vtedy robili na začiatku pandémie a nikto nevedel, čo bude,“ vysvetľuje P. Velits.

Vôľa investorov podieľať sa na raste ich spoločnosti je pre oboch bratov veľkým záväzkom. Mnohí z nich sú síce milovníkmi cyklistiky a investovali takpovediac srdcom, no samozrejme aj tí podľa P. Velitsa očakávajú návratnosť investícií.

Nielen investície boli kľúčové

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa