Vo veku 79 rokov zomrel v stredu otec prezidentky SR Zuzany Čaputovej, Štefan Strapák. Podľahol dlhej a ťažkej chorobe. Informoval o tom Martin Strižinec, hovorca prezidentky SR.

„Kancelária prezidenta SR s hlbokým zármutkom oznamuje, že po dlhej a ťažkej chorobe zomrel dnes, doma a v pokoji, vo veku 79 rokov, otec prezidentky SR Zuzany Čaputovej, pán Štefan Strapák,“ spresnil Strižinec.

Prezidentka z tohto dôvodu upravila svoj pracovný program na najbližšie dni. „V tejto súvislosti prosíme médiá a verejnosť, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie prezidentky, jej najbližšej rodiny a ostatných pozostalých,“ dodal hovorca.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu rozlúčila na bratislavskom letisku s pápežom Františkom, ktorý ukončil štvordňovú návštevu Slovenska. Na sociálnej sieti uviedla, že pri tejto príležitosti sa symbolicky rozlúčila aj so svojím zosnulým otcom.

„Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom.  V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť,“ napísala Z. Čaputová.

Pápež František ukončil oficiálnu návštevu Slovenska
Neprehliadnite

Pastoračná návšteva na Slovensku sa skončila, Svätý Otec odcestoval