Vakcíny, ktoré prídu počas tohto týždňa od AstraZeneca, budú určené na prednostné očkovanie učiteľov. Predseda Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Richard Vašečka (OĽANO) na sociálnej sieti uviedol, že bol k tejto téme pripravený zvolať aj školský výbor, ale „keď sa dostavili výsledky, už netreba rečniť".

„Reči sa hovoria, chlieb sa je. Ak sú ministri ochotní počúvať a konať, netreba zvolávať tlačovky ani si odkazovať cez médiá," poznamenal predseda školského výboru. Vakcíny budú prioritne určené pre učiteľov, ktorí učia prezenčne v materských a základných školách.

Študentky sa pripravujú na obnovené vyučovanie v jednej z tried Strednej zdravotníckej školy Celestíny Šimurkovej v Trenčíne, 8. februára 2021. Trenčiansky samosprávny kraj otvoril stredné školy pre študentov končiacich ročníkov v šiestich z deviatich svojich okresov. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Niektoré školy sa môžu otvoriť, v čiernych okresoch sa bude vyučovať dištančne

Vašečku teší, že napriek všetkým komplikáciám sa aspoň časť detí môže od pondelka postupne vrátiť do materských škôl, prvého stupňa základných škôl a do končiacich ročníkov stredných škôl. Zároveň pripomenul, že štátne hmotné rezervy poskytnú pre školy 100- tisíc respirátorov a 21- tisíc štítov.