• Slovenská pošta vyhlásila verejnú súťaž na dodávku Informačného systému monitoringu motorových vozidiel a doručovateľov prostredníctvom svojho multifunkčného dohľadového centra. Za poskytnutie tejto služby počas štyroch rokov predpokladá zaplatiť predbežne 2,04 milióna eur bez DPH, resp. 2,45 milióna eur vrátane dane. Štátna poštová spoločnosť bude investíciu financovať z vlastných prostriedkov.

 • Za najväčší problém, ktorému dnes čelí Slovensko, označujú Slováci nezamestnanosť. Vplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA. Prieskum robili v dňoch 12. až 18. júla na vzorke 1 463 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Na otázku "Akým najväčším problémom podľa vás dnes čelí Slovensko?" mohli respondenti zvoliť viacero odpovedí. Nezamestnanosť vo svojich odpovediach spomenulo 43,1 percenta opýtaných. Nasledovali problémy s imigrantmi, ktoré uviedlo 39,7 percenta respondentov. Ľudia ako problematické vidia aj zdravotníctvo (28,8%), nízke dôchodky (27,5%), nízke mzdy (25,8%) alebo zlé podmienky pre mladé rodiny (19,1%). Problémy, ktorým čelí Slovensko, nevedelo pomenovať 6,8 percenta respondentov.

  Utečenci? Podľa opýtaných hneď druhý najväčší problém Slovenska

  Zdroj: SITA / AP • Očakávania priemyselných podnikov na Slovensku sa v júli zhoršili. Indikátor dôvery v priemysle podľa konjunkturálneho prieskumu Štatistického úradu SR sa totiž v júli oproti júnu znížil o 5,3 bodu na záporný 1 bod. Dostal sa tak 3 body pod úroveň dlhodobého priemeru. „Vývoj indikátora ovplyvnili očakávané zníženie produkcie na najbližšie tri mesiace a zníženie počtu objednávok,“ konštatuje Štatistický úrad SR.

 • Grécky premiér Alexis Tsipras možno bude nútený vyhlásiť predčasné voľby. Stane sa tak v prípade, že nebude mať v parlamente väčšinu. "Bol by som posledný človek, ktorý by chcel voľby, ak by som mal zabezpečenú parlamentnú väčšinu na to, aby som prešiel ku koncu štvorročného obdobia,“ povedal. "Ak však nebudem mať parlamentnú väčšinu, budeme nútení ísť do volieb,“ povedal.

 • Výsledky spoločnosti Twitter v druhom kvartáli prekonali očakávania, počet používateľov však rástol najpomalšie od roku 2013, keď spoločnosť vstúpila na burzu. Tržby spoločnosti Twitter vzrástli v druhom štvrťroku o 61 % na 502,4 milióna dolárov. Rast očistený o vplyv silného dolára dosiahol hodnotu 68 %. Čistá strata spoločnosti sa znížila na 136,7 milióna dolárov z hodnoty 144,6 milióna v rovnakom období predchádzajúceho roku.

 • Finančná skupina ČSOB dosiahla v prvom polroku konsolidovaný čistý zisk 39,9 milióna eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 31,5 %. Čistý zisk celej skupiny po zahrnutí aj neauditovaného výsledku sesterskej spoločnosti ČSOB Poisťovne dosiahol za prvých šesť mesiacov 43,8 milióna eur.

 • Nemecká automobilka Volkswagen v druhom štvrťroku dosiahla rast zisku o 4,9 %, a to vďaka zlepšujúcemu sa dopytu po autách na západoeurópskom trhu, na ktorom sú vyššie marže, ako aj vďaka redukcii nákladov. Prevádzkový zisk najväčšieho európskeho výrobcu áut stúpol na 3,49 miliardy eur. Výsledok je v podstate v súlade s odhadom analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí v priemere odhadovali, že prevádzkový zisk Volkswagenu za apríl až jún bude 3,48 miliardy eur.

 • Skupina Škoda Auto dosiahla za prvý polrok tohto roka medziročný nárast tržieb o 7,5 % na 6,421 miliardy eur. Ako informovala česká automobilka, prevádzkový výsledok vzrástol v medziročnom porovnaní o 22,8 % na 522 miliónov eur.

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 18:45 pred hlavnými TV správami.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.