Naoko to vyzerá, že má V. Stromček príjem iba z verejnej funkcie. V. Stromček si však žije nad pomery zárobkov, ktoré oficiálne vykazuje. Okrem toho, že má štyri byty v Bratislave, žije jeho rodina podľa viacerých zdrojov týždenníka Trend na francúzskom pobreží, kde za ženou a dvomi deťmi pravidelne – v piatok tam a v pondelok späť - lieta. Trend má printscreen inzerátu, kde hľadá jeho asistentka z ministerstva Veronika Ivanová aupairku plynule hovoriacu po francúzsky pre rodinu žijúcu striedavo v Bratislave a vo Francúzsku.

Pritom podľa oficiálneho majetkového priznania zarobil v roku 2016 len 23 421 eur z výkonu verejnej funkcie. Iné príjmy nepriznáva.

Prenajíma však minimálne tri byty v Bratislave, ktoré vlastní, priznal pred časom pre týždenník Plus7dní. Na rozdiel od jeho kolegov napríklad jeho majetkovému priznaniu chýba výšku podielu v bytoch, ale aj podrobnosti o tom, kde sa nachádzajú či číslo listu vlastníctva.

Do konfliktu záujmov sa so svojimi bytmi však dostal pred vyše rokom, keď ministerstvo dopravy žiadalo pozastaviť rekonštrukciu električkovej trate na Špitálskej ulici. Dôvodom bola výstavba zastávky, ktorá prekážala jej obyvateľom. Zastávka mala byť pri dome, kde má V. Stromček spomínané tri byty.

Ministerstvo argumentovalo aj tým, že stavebný úrad nezahrnul vlastníkov bytov medzi účastníkov konania. To však Bratislavský samosprávny kraj odmietol s tým, že o všetko riadne obyvateľov informovalo na vývesnej tabuli.

K bytom na Špitálskej ulici prišiel V. Stromček v čase, keď začínal ako riaditeľ magistrátu hlavného mesta v roku 2010. Vybral si ho Milan Ftáčnik, vtedajší primátor Bratislavy. Ako neskôr povedal pre denník N, "v roku 2010 som sa dohodol so Smerom na finančnej podpore a dohodli sme sa, že na úrad nastúpi aj nominant Smeru, pán Viktor Stromček. Bol to výsledok politickej dohody, že za podporu budú mať možnosť ovplyvniť toto personálne obsadenie".

Podľa výpisov z katastra majú dva byty rozlohu vyše 90 štvorcových metrov a jeden bezmála 200 metrov. Ten najväčší má aj luxusnú terasu, na ktorej nechýbajú okrasné kríky.

Záhadná firma Malý Strom

V. Stromček okrem príjmu z bytov priznáva ešte úspory v banke, v akej výške však neuvádza.

Priznáva podiely v dvoch firmách. V júli 2015 si založil eseročku Little Tree. V tom istom roku mala obrat na úrovni 15-tisíc eur, hospodársky výsledok za prehupol do strany. V roku 2016 bol obrat na úrovni 20-tisíc eur, stratu má na úrovni 115-tisíc eur.

Akú činnosť vykazuje, nie je možné na internete dohľadať. Podľa obchodného registra by mala prenajímať veci a priestory, ale môže robiť aj poradcu podnikateľom, marketing a reklamu či prieskum trhu.

Webstránku na internete nemá a podľa centrálneho registra zmlúv uzavrela jedinú zmluvu v roku 2015 so Slovenským národným divadlom, kde si objednala predstavenie Lakomec za 7,5-tisíc eur. Z účtovnej závierky za roky 2015 a 2016 sa však dá vyčítať, že vlastní podielové cenné papiere (alebo má podiel v inej firme) v hodnote 1,4 milióna eur.

Má však aj nie malé 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa