Americké úrady preverujú kolaps Silicon Valley Bank (SVB) pre pochybenia jej predstaviteľov vrátane toho, či pri predaji akcií jej vedúci pracovníci porušili pravidlá obchodovania. Informuje o tom denník Wall Street Journal (WSJ), ktorý sa odvoláva na zdroj oboznámený so záležitosťou.

Podľa novín vyšetrovatelia skúmajú predaje akcií, ktoré uskutočnili manažéri SVB v dňoch pred jej kolapsom. Vyšetrovanie pritom nemusí viesť k formálnym obvineniam alebo obvineniam z protiprávneho konania, dodal WSJ.

Zástupcovia SVB a subjekt, ktorý vedie banku od jej krachu, ako aj predstavitelia Komisie pre cenné papiere a burzy a prokurátori sa k správe odmietli vyjadriť. Novinám sa zatiaľ nepodarilo zistiť, ktorí vedúci pracovníci sú predmetom vyšetrovania.

Správa WSJ prichádza deň po tom, ako akcionári zažalovali SVB a dvoch najvyšších predstaviteľov banky. Hromadná žaloba proti SVB, výkonnému riaditeľovi Gregovi Beckerovi a finančnému riaditeľovi Danielovi Beckovi bola podaná na federálnom súde v San Jose v Kalifornii.

Ďalšie dôležité správy

WA 40 Santa Clara - Ľudia si čítajú oznam pred vchodom do banky Silicon Valley Bank (SVB) v kalifornskej Santa Clare v piatok 10. marca 2023. Po skončení desaťročnej éry lacných peňazí sa v globálnom finančnom systéme objavujú trhliny. Niektorí investori sa tak obávajú
Neprehliadnite

Veľké americké banky v USA zažívajú po krachu SVB prílev nových klientov