V Kyjevskej oblasti sa v uplynulých 24 hodinách objavili mŕtve telá ďalších 20 civilistov, oznámila v stredu miestna polícia. Celkový počet nájdených tiel v Kyjevskej oblasti tak dosiahol 1235. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Šéf kyjevskej oblastnej polície Andrij Nebytov uviedol, že ďalšie telá objavili v Boroďanke a v priľahlých dedinách, ktoré sa nachádzajú asi 25 kilometrov od mesta Buča, kde boli po stiahnutí sa ruských okupačných síl objavené stovky mŕtvych civilistov.

„Celkovo bolo nájdených 1235 tiel z nich 800 bolo preskúmaných expertmi. Nanešťastie väčšina z nich zomrela na zranenia spôsobené strelnými zbraňami," uviedol Nebytov. Zároveň dodal, že experti musia identifikovať ešte 282 tiel.

Ďalšie dôležité správy

KK47 Charkov - Hasič počas hasenia požiaru bytovky po ruskom bombardovaní 21. apríla 2022 v ukrajinskom Charkove. FOTO TASR/AP
A firefighter pauses to cool down while extinguishing a fire in an apartment after a Russian bombardment in Kharkiv, Ukraine, Thursday, April 21, 2022. (AP Photo/Felipe Dana)
Neprehliadnite

Ukrajina bude pripravená, ak sa do konfliktu na jej území zapojí aj Bielorusko