Miliardár Elon Musk naznačil, že mieni spoplatniť všetkým užívateľom prístup k sociálnej sieti X, predtým známej ako Twitter. Je to podľa neho jediná možnosť, ako sa zbaviť falošných účtov na tejto sieti.

Majiteľ Twitteru to podľa BBC uviedol v rozhovore s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom. Nie je ale jasné, či to z Muskovej strany nebola len poznámka na okraj, alebo či išlo o signál, že takýto plán je v príprave.

„Prechádzame na to, že sa za používanie systému budú platiť malé mesačné poplatky,“ povedal Musk. Ten riadi okrem iného aj firmy Tesla alebo SpaceX.

Musk sa od vlaňajšieho prevzatia Twitteru snaží motivovať užívateľov, aby platili za rozšírenú službu, ktorá sa teraz nazýva X Premium. Platiaci užívatelia môžu využívať viac funkcií, napríklad môžu písať dlhšie príspevky a sú na sieti viac vidieť. Prístup k základným funkciám ale majú všetci užívatelia zadarmo.

Podľa BBC je zrejmé, že podnik má na spoplatnení užívania finančný záujem.

Služba X Premium stojí v Spojených štátoch v súčasnosti osem dolárov mesačne. Cena sa líši podľa toho, v ktorej krajine sa predplatiteľ nachádza.

Musk tiež uviedol, že hľadá pre užívateľov lacnejšie možnosti. „Chystáme sa prísť s nižšou cenou. Chceme, aby to bola len malá suma,“ povedal Musk.

Podľa kritikov je možné, že zavedením platenej brány môže X prísť o veľkú časť svojich užívateľov. To by mohlo firme znížiť príjmy z reklamy, ktoré v súčasnosti tvoria absolútnu väčšinu príjmov spoločnosti.

Ďalšie dôležité správy

Elon Musk
Neprehliadnite

Psychopat či génius? Elon Musk má viacero tvárí, tvrdí jeho životopisec