Uber koncom marca vypol aplikáciu v Bratislave. Slovensko z mapy tejto digitálnej spoločnosti vymazalo rozhodnutie sudcu Okresného súdu Bratislava I Branislava Harabina. Ten neodkladným opatrením zakázal Uberu prevádzkovať aj sprostredkovať svoje služby prostredníctvom vozidiel a vodičov bez požadovaných zákonných náležitostí, napríklad skúšky odbornej spôsobilosti či taxi majáku.

Žalobu na Uber podalo Občianske združenie koncesovaných taxikárov. Okrem neodkladného opatrenia žiadali, aby súd rozhodol o nekalej súťaži zo strany Uberu. O žalobe súd zatiaľ nerozhodol. Generálny riaditeľ spoločnosti Uber Slovensko a ČR Tomáš Peťovský odpovedal TRENDU na otázky súvisiace s dianím na Slovensku:

Uber sa odvolá proti zákazu činnosti na Slovensku

Zdroj: Milan David

Ako vnímate rozhodnutie Okresného súdu Bratislava I o neodkladnom opatrení?

26. marca sme sa rozhodli prerušiť prevádzkovanie našich služieb v Bratislave, kým sa nevyjasní situácia týkajúca sa rozhodnutia súdu. Aktuálne nás však súd informoval, že nám rozhodnutie nebolo doručené správne, preto máme teraz možnosť sa proti nemu odvolať, a to okamžite urobíme.

Pred dočasným pozastavením služby bol Uber najpopulárnejšou aplikáciou v oblasti mestskej mobility v Bratislave a podľa prieskumu si viac ako 80 percent ľudí v Bratislave praje, aby tu naša aplikácia aj naďalej ostala a fungovala. Tisíce cestujúcich ju totiž denne využívali a stovkám vodičov jej používanie pomáhalo získať zárobok navyše. Toto všetko sú dôvody, ktoré nás zaväzujú sa do Bratislavy vrátiť.

Ako budete na Slovensku postupovať v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch, keďže v oficiálnom stanovisku pre zákazníkov Uber napísal, že ide o dočasné odstavenie služby?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa