Stalo sa tak na žiadosť brazílskeho najvyššieho súdu, ktorý dospel k záveru, že dané stránky prispievajú k šíreniu dezinformácií. Prístup na tieto stránky je však zablokovaný len na území Brazílie. V iných štátoch sú dostupné, uviedla v sobotu agentúra AFP.

MARK ZUCKERBERG Zakladateľ Facebooku uznal, že sťažnosti zamestnancov sú oprávnené.
Neprehliadnite

Facebook uvažuje o zákaze politickej reklamy pred voľbami v USA

Podľa agentúry AFP medzi krajne pravicovým prezidentom a najvyšším súdom stúpa napätie vyvolané tým, že súd vyšetruje obvinenia, že ľudia z Bolsonarovho najbližšieho okolia viedli na sociálnych sieťach kampaň s cieľom diskreditovať súd, ohovárať jeho sudcov a vyhrážať sa im.

Sociálne siete Twitter a Facebook sú súčasne vystavené rastúcemu tlaku, aby agresívnejšie konali proti nenávistným prejavom a falošným informáciám na svojich platformách.

Sídlo Facebooku v írskom Dubline.
Neprehliadnite

Daň pre digitálne giganty: Facebook a Google budú v Európe zdanení už do konca roka

Podľa AFP boli na oboch sieťach zablokované kontá významných osobností, ako napríklad konzervatívneho exzákonodarcu Roberta Jeffersona, obchodného magnáta Luciana Hanga a krajne pravicovej aktivistky Sary Winterovej.

Majiteľov zablokovaných účtov rozhodnutie súdu nahnevalo: kým S. Winterová uviedla, že súdny príkaz je ako z „diktatúry“, R. Jefferson ho spojil s nacistickým Nemeckom.