Spoločnosť Arriva Trnava bude nasledujúcich desať rokov zabezpečovať od januára 2024 prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Trnava, Hlohovec, Piešťany a Senica. Trnavský samosprávny kraj s týmto výsledkom ukončil verejné obstarávanie na poskytovateľa.

Informoval o tom jeho odbor komunikácie.

Verejné vyhlásenie vyhlásil kraj v októbri 2022, v záujme o komfort cestujúcich v ňom okrem štandardného rámca vyžadoval aj klimatizované autobusy s WiFi pripojením, bezpečnostný kamerový systém a ďalšie doplnky.

„Víťazný uchádzač splnil aj podmienky spojené so zavedením zonácie kraja a predplatných cestovných lístkov, ktoré v prímestskej autobusovej doprave v rámci kraja fungujú od januára 2023. Dlhodobým cieľom kraja je prilákať ľudí do prímestských autobusov, ktoré sú ekonomickejšou a ekologickejšou alternatívou k osobným autám," uvádza trnavský kraj.

Zámerom kraja je prepojenie v rámci integrovanej autobusovej dopravy so susedným Bratislavským krajom. Zavedením zonácie, ako aj predplatných cestovných lístkov, ktoré sú v platnosti od 1. januára 2023, je kraj na integráciu pripravený. Integrácia autobusovej dopravy medzi krajmi by znamenala ďalšiu výhodu pre cestujúcich, ktorí dochádzajú napríklad za prácou alebo štúdiom.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke nové autobusy pre MHD spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje službu počas slávnostného odovzdania v Trnave v stredu 7. júla 2021. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Neprehliadnite

Ľudia sa vracajú do verejnej dopravy, potvrdzujú údaje Arriva