Trnavská automobilka Stellantis Slovakia po utorkovej odstávke výroby kvôli výpadku dodávky polovodičových komponentov od dodávateľa potvrdila obnovenie produkcie na stredu (5.5.) v rannej a poludňajšej zmene. O výrobe na nočnej zmene bude podľa hovorcu závodu zamestnancov informovať počas dňa.

KK28 Auburn Hills - Na snímke logo automobilového koncernu Stellantis pred budovou technologického centra Chrysler 19. januára 2021 v americkom meste Auburn Hills. Automobilový koncern Stellantis, ktorý vzišiel z fúzie automobiliek Fiat Chrysler a PSA, po úspešnom debute na parížskej a milánskej burze zaznamenal aj úspech počas svojho prvého dňa na newyorskej burze. Podľa spravodajskej stanice CNBC akcie v utorok 19. januára poskočili o vyše 11 %. FOTO TASR/AP
The Stellantis sign is seen outside
Neprehliadnite

Trnavský Stellantis zastavuje výrobu pre výpadok dodávok komponentov

„Situácia zostáva, napriek vysokému dopytu po našich vozidlách, kvôli neistým dodávkam polovodičových dielov nestabilná. O výrobe preto informujeme zo dňa na deň,“ doplnil hovorca.

Spojením skupiny Fiat Chrysler Automobiles FCA a skupiny Groupe PSA, ktorej súčasťou je aj trnavská automobilka, vzniká 16. januára nová spoločnosť Stellantis.