Trhová hodnota americkej softvérovej spoločnosti Microsoft sa dnes vďaka rastu ich akcií po takmer šiestich mesiacoch vrátila nad hranicu dvoch biliónov dolárov. Microsoft sa tak znovu pripojil k firme Apple, ktorej trhová kapitalizácia je rovnako vyššia ako dva bilióny dolárov.

Microsoft prekonal hranicu dvoch biliónov dolárov prvýkrát od vlaňajšieho augusta. Z novembrového minima sa firme podarilo spevniť o 29 percent a od začiatku tohto roka si pripísala 15 percent.

V januári Microsoft oznámil, že zvyšuje investíciu do spoločnosti OpenAI, ktorá vlastní populárneho chatovacieho robota. V utorok potom predstavil verziu svojho internetového vyhľadávača Bing, ktorá je poháňaná technológiou ChatGPT.

Trhová hodnota Apple sa dnes popoludní pohybovala okolo 2,44 bilióna dolárov. Akcie Apple od začiatku tohto roka spevnili asi o 19 percent.

V apríli 2019 sa Microsoftu podarilo dosiahnuť trhovú kapitalizáciu cez jeden bilión dolárov. V júni 2021 sa potom stal po Apple druhou verejne obchodovanou spoločnosťou v Spojených štátoch, ktorej trhová kapitalizácia prekročila dva bilióny dolárov. Apple tiež v roku 2010 prvýkrát prekonal Microsoft a stal sa firmou s najväčšou trhovou kapitalizáciou v USA. V posledných rokoch sa firmy na pozícii jednotky striedajú.

Ďalšie dôležité správy


Elon Musk „tlačí“ Dogecoin dopredu: prispel k zníženiu emisií o 25 percent a rastu jeho hodnoty