„Musím povedať, že sa predo mnou jeden alebo dvakrát preriekol v súvislosti s antedatovaním zmeniek TV Markíza,“ cituje výpoveď bývalého novinára a exšéfa kontrarozviedky P. Tótha Denník N.

Hovorca Markízy vyhlásil, že trvajú na tom, že zmenky nie sú pravé. „V posledných dvoch rokoch sme opakovane predložili mnoho dôkazov, ktoré to potvrdzujú. V spise sú znalecké posudky a odbroné vyjadrenia, ktoré vylučujú, že Pavol Rusko zmenky podpísal v roku 2000, kedy bol oprávnený konať za Markízu,“ povedal hovorca televízie Peter Papanek.

V súčasnosti je v kauze zmeniek voči televízii Markíza obvinený M. Kočner spolu s Pavlom Ruskom. Pre túto kauzu je dnes M. Kočner v leopoldovskej väznici. Prokuratúra zaradí Tóthovu výpoveď medzi dôkazy v hlavnom pojednávaní, na ktoré sa čaká.

Kočner sa spolu s bývalým riaditeľom Markízy Pavlom Rusko obrátili na súd, aby im televízia vyplatila zmenky v hodnote 42 miliónov eur. Rusko má dnes na nohe náramok, ktorý monitoruje jeho pohyb.

P. Tóth mal pracovať pre M. Kočnera a sledovať novinárov. Po zatknutí podozrivej z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Aleny Zsuzsovej začal s políciou spolupracovať.