Klop, klop, tu je NAKA 

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) hneď zrána zadržali Adriána Szabóa, šéfa Úradu inšpekčnej služby Policajného zboru SR.

Podľa hovorcu Generálnej prokuratúry SR Dalibora Skladana mala byť dôvodom najmä korupcia „v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne vo výške 20-tisíc eur,“.

Na snímke kandidát na funkciu riaditeľa Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra Adrián Szabó počas vypočutia na Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť 10. apríla 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar *** Local Caption *** inšpekcia
Neprehliadnite

NAKA zadržala šéfa inšpekcie A. Szabóa a ďalších policajtov

Lengvarský sa postavil za Mikasa

Ján Mikas asi ešte neopustí post šéfa Úradu verejného zdravotníctva v súvislosti so zlým reportom dát do európskej cestovateľskej mapy. 

Za hlavného hygienika sa postavil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO), ktorý poukázal na to, že za chybou v reportoch je vraj omyl úradníčky, ktorá dáta posielala. „Vysvetlili sme si to, chyba sa odstránila,“ dodal Lengvarský. 

Iný pohľad na vec mala koaličná strana Sloboda a solidarita, ktorá žiada Mikasa, aby prešetril celý prípad zlých údajov o epidemiologickej situácii na Slovensku. 

Na snímke sprava minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas počas tlačovej konferencie k aktuálnym opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19, ktoré budú platné od pondelka 3. mája v Bratislave v piatok 30. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

V. Lengvarský nechce odvolávať Mikasa pre zlé dáta do cestovateľskej mapy

Kočner vypovedal dve hodiny, Rusko nechcel

Pozornosť médií sa uprela aj na súdnu sieň, v ktorej mal vypovedať Pavol Rusko v kauze miliónových zmeniek. Bývalý riaditeľ Televízie Markíza však vyhlásil, že odmieta vypovedať, preto prokurátor Ján Šanta navrhol prečítať jeho výpoveď z prípravného konania. 

Takmer dvojhodinovú výpoveď však absolvoval odsúdený podnikateľ Marián Kočner. „Nie je pravdou, žeby sme do TV Markíza prišli v auguste 1998 po zuby ozbrojení a že išlo o nejaký prevrat, ako to písali médiá,“ vyjadril sa Kočner.

 Viackrát spomenul, že jeho bývalá obchodná spoločníčka Silvia Klaus-Volzová chodila na spoločné stretnutia s nebohým bosom sýkorovcov Petrom Čongrádym a nemala podporu zamestnancov televízie. 

Pavol Rusko
Neprehliadnite

Pavol Rusko odmietol vypovedať na pojednávaní so Štefanom Aghom

Neplatičov dane z pridanej hodnoty pribúda 

Na Slovensku aktuálne pribudlo najviac neplatičov dane z pridanej hodnoty v histórii. Podľa analytikov to mohlo byť spôsobené práve koronakrízou.  

„Najčastejšie ide o spoločnosti s ručením obmedzeným, živnostníkov a akciové spoločnosti,“ uvádza analytička Petra Štěpánová. 

Ilustračná snímka eurobankoviek 14. augusta 2012. FOTO TASR - František Iván
Neprehliadnite

Štát eviduje najviac neplatičov DPH v histórii

Koronakríza zasiahla Európanov, ale dôveru v EÚ nestratili 

Pandémia koronavírusu mala veľký dosah na osobný život a finančnú situáciu Európanov. Podľa najnovšieho prieskumu Eurobarometra 31 percent ľudí uviedlo, že koronavírus už mal vplyv na ich osobný príjem, a ďalšia štvrtina opýtaných ho ešte očakáva.

Na Slovensku postihol koronavírus až 40 percent príjmov Slovákov a približne 69 percent stále čaká na ďalšie dôsledky. 

Dosah na osobné príjmy Európanov však nemal vplyv na podporu Európskej únie ktorá je stále vysoká. Podľa prieskumu sa globálne výzvy najlepšie riešia práve na úrovni Bruselu. 

Frankfurt
Neprehliadnite

Koronakríza poznačila tretinu Európanov, dôvera v EÚ však zostáva