Český miliardár Jiří Šmejc a finančná skupina J&T Patrika Tkáča plánujú výrazne rozšíriť spoločný biznis v Chorvátsku. Šmejcova spoločnosť Emma Capital v konzorciu s J&T Finance Group postúpila do druhého kola súťaže na kúpu divízie mrazených výrobkov vrátane zmrzliny chorvátskej skupiny Fortenova. S informáciou prichádza český spravodajský portál E15.

,,K účasti sme sa rozhodli, pretože vypísaná súťaž nám prišla zaujímavá, a v Chorvátsku už prostredníctvom stávkovej kancelárie SuperSport pôsobíme, takže tamojší trh a prostredie dobre poznáme," povedal hovorca Emma Capital Pavel Zuna pre portál E15.

Patrik Tkáč
Neprehliadnite

Expanduje aj v tých najhorších časoch. Patrik Tkáč si pripisuje stále nové investície

Záujem o divízie však majú viacerí. Medzi nimi nórsky potravinársky gigant Orkla a medzinárodná skupina Nomad Foods zameraná na biznis s mrazenými potravinami. Podľa medializovaných informácií by hodnota transakcie mohla predstavovať až 600 miliónov eur. 

Na predaj je balík, pod ktorý patria firmy Ledo plus, Ledo Čitluk a FRIKOM. Spoločne tvoria v skupine Fortenova divíziu Frozen Food. J&T Banka v Chorvátsku už ovláda bankový dom VABA.