Spoločnosť DoDo sa charakterizuje ako data-driven logistická služba. Pokročilé technológie využívajú na to, aby uľahčili firmám doručenie tovaru a zároveň znížili negatívny dopad na mestské prostredie. Firma DoDO aktuálne rozváža v 7 krajinách a 53 rôznych mestách.

Portál E15 Expres informoval, že investičné duo Daniel Křetínsky a Patrik Tkáč, spolu s Jakubom Havrlantom investujú do startupu DoDo 1,5 miliardy českých korún, teda 60 miliónov eur.

Podľa českého webu zostáva majorita aj po aktuálnom investičnom kole šéfovi spoločnosti Michalovi Menšíkovi. CzechCrunch objasňuje, že startup DoDo chce získané financie využiť na posilnenie pozície v nemecky hovoriacich krajinách a expanziu do južnej Európy.

„Teraz je čas využiť náš technologický náskok aj prevádzkové schopnosti a zabehnuté štandardy v doručovaní na "poslednú míľu" začať meniť aj na ďalších európskych trhoch. Verím, že sme pre naše ambiciózne ciele našli tých najlepších možných partnerov, ktorí majú s budovaním biznisu s celoeurópskym dosahom bohaté skúsenosti,“ cituje český web slová šéfa spoločnosti.

Ďalšie dôležité správy

Automotive And Energy Industries
Neprehliadnite

Volkswagen plánuje ďalšie investície v hodnote vyše 500 miliónov eur