Spoločnosť Boston Dynamics vznikla oddelením sa od prestížnej americkej univerzity MIT takmer pred 30 rokmi. Za svoju éru dokázala neustále fascinovať fanúšikov humanidov a iných inteligentných robotov svojimi videami. Naposledy ukázala, ako ich roboti vedia tancovať twist.

Niektorí futurológovia sa obávajú, že tancujúcimi robotmi to neskončí a homanoidi budú využívaní na vojenské účely. Prispievajú k tomu napríklad aj paródie na fungovanie robotov, no pri súčasnom stupni vyspelosti humanidov je to nerealistický scenár, hovoria experti.

Inovatívne projekty dokážu pútať pozornosť verejnosti, no z biznisového hľadiska sú dlhodobo stratové. Nič na tom nezmenila ani akvizícia spoločnosti Boston Dynamics Googlom v roku 2013. Jeho materská spoločnosť Alphabet v rámci svojej futuristickej divízie X investovala do viacerých projektov s cieľom spraviť svet lepším miestom.

Čoskoro sa však začali objavovať medzi Boston Dynamics a X tenzie ohľadom ďalšieho smerovania spoločnosti. Google cielil na komerčný produkt. Nepovažoval za správne, aby vysoké investície nemali rozumný časový horizont splatenia. Nezhody vyústili do predaja spoločnosti v roku 2017 japonskému technologickému gigantovi.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa