Taliansko o 15 dní predĺžilo platnosť obmedzenia pre cestovateľov z krajín Európskej únie, ktorí teraz musia povinne do päťdňovej karantény. Opatrenie malo skončiť 30. apríla. Informovala o tom  agentúra Reuters. Minister zdravotníctva Roberto Speranza tiež oznámil, že Taliansko novo pridalo na zoznam vysoko rizikových krajín Srí Lanku, čo znamená, že cestovateľov z tejto krajiny nebude cez svoje hranice púšťať vôbec.

Spolu 1000 učiteľov by malo v priebehu tohto víkendu zaočkovať dočasné očkovacie centrum, ktoré vzniklo v spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a zdravotníckeho zariadenia Novamed. Kraj zároveň avizoval, že očkovacie centrá v spádových okresných mestách je pripravený spustiť od marca. Na snímke očkovanie učiteľov proti ochoreniu COVID-19 v zdravotníckom  zariadení Novamed v Banskej Bystrici 21. februára 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Taliansko plánuje od konca apríla očkovať proti covidu i v lekárňach

Povinná karanténa pre cestovateľov z európskych krajín začala v Taliansku platiť počas Veľkej noci, potom ju vláda predĺžila do konca apríla. Pri prekročení hraníc musia mať všetci negatívny test na koronavírus, ktorý sa musí zopakovať pri ukončení karantény.

Kvôli obavám z importu nových mutácií koronavírusu Taliansko tento týždeň zakázalo vstup ľuďom z Indie a Bangladéša. Nenariadila ale prerušiť lety medzi Talianskom a Indiou, aby umožnila návrat Talianom, ktorí sa v Indii zdržiavali. Agentúra AFP informovala, že v stredu večer pristálo na rímskom letisku lietadlo z Indie, ktoré malo na palube 213 ľudí. Pozitívny test na koronavírus mala desatina z nich, nakazení putovali do izolácie.