Polícia v Taliansku zadržala počítače a ďalšie zariadenia, ktoré štyria Taliani údajne použili na zaslanie vyhrážok smrťou a urážlivých e-mailov ministrovi zdravotníctva. Motívom mal byť nesúhlas s jeho pevným postojom v otázke protipandemických opatrení, informovala v piatok agentúra AP.

Špecializovaná jednotka karabinierov pre ochranu verejného zdravia v piatkovom vyhlásení uviedla, že inkriminované e-maily boli zaslané od októbra minulého roka do januára prostredníctvom počítačových serverov v zahraničí. Autori sa vyhrážali násilím ministrovi zdravotníctva Robertovi Speranzovi a jeho rodine.

Spolu 1000 učiteľov by malo v priebehu tohto víkendu zaočkovať dočasné očkovacie centrum, ktoré vzniklo v spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a zdravotníckeho zariadenia Novamed. Kraj zároveň avizoval, že očkovacie centrá v spádových okresných mestách je pripravený spustiť od marca. Na snímke očkovanie učiteľov proti ochoreniu COVID-19 v zdravotníckom  zariadení Novamed v Banskej Bystrici 21. februára 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Taliansko plánuje od konca apríla očkovať proti covidu i v lekárňach

Voči štyrom Talianom vo veku 35 - 55 rokov, ktorí pochádzajú zo štyroch rôznych miest, začali vyšetrovanie pre obvinenia z vyhrážania sa s priťažujúcimi okolnosťami.

Speranza patrí k skupine členov talianskej vlády presadzujúcej prísne obmedzenia s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu, píše AP. Počas pandémie má v prieskumoch verejnej mienky vysokú podporu. Je tiež jedným z niekoľkých ministrov, ktorí zostali vo funkcii po nástupe kabinetu nového premiéra Maria Draghiho vo februári tohto roka.