Taiwanskí výrobcovia čipov sú ochotní uprednostniť dodávky pre výrobcov automobilov. Uviedla to v stredu taiwanská ministerka hospodárstva Wang Mej-chua po stretnutí s vedúcimi pracovníkmi štyroch hlavných výrobcov čipov v krajine. Automobilový priemysel na celom svete čelí totiž nedostatku čipov.

Ministerka Wang Mej-chua novinárom povedala, že taiwanskí výrobcovia čipov sú ochotní čo najviac zvýšiť svoju kapacitu, aby mohli uspokojiť dopyt automobilového priemyslu. A chcú rokovať s ostatnými klientmi o tom, že uprednostnia výrobu čipov pre autá. Dodala však, že vyriešenie problému s nedostatkom čipov pre automobilový priemysel bude chvíľu trvať.

WA 27 archív Paríž - Na archívnej snímke z 8. januára 2021 logo Microsoftu na budove sídla spoločnosti v Paríži. Štvrťročný čistý zisk Microsoftu vzrástol o 33 percent na 15,5 miliardy dolárov. Hospodárenie podporil záujem o cloudové služby, ktoré ťažia z rozmachu práce z domu a vzdelávania prostredníctvom internetu počas koronavírusovej poandémie.  FOTO TASR/AP 

The logo of Microsoft is displayed outside the headquarters in Paris, Friday, Jan. 8, 2021. As the pandemic raged through the U.S., M
Neprehliadnite

Štvrťročný zisk Microsoftu vďaka cloudu stúpol o 33 percent

Aj európske automobilky, ktoré sa začali zotavovať z ,,pandemických prepadov", čelia nedostatku polovodičov, jedného z kľúčových komponentov a mnohé preto pristúpili k redukcii výroby.

Počas krízy, ktorú spôsobila pandémia nového koronavírusu, ,,museli výrobcovia čipov reorganizovať svoje kapacity" a nájsť si nových zákazníkov. To viedlo k zvýšeniu objednávok od výrobcov zábavných zariadení, ako sú televízory, hi-fi a herné konzoly, a tiež v odvetviach biotechnológií a výpočtovej techniky.

Automobilový priemysel sa však odrazil od dna rýchlejšie, ako sa očakávalo, čo znamená väčší dopyt po čipoch používaných v čoraz sofistikovanejších elektronických súčiastkach vozidiel. Výrobcovia čipov však potrebujú niekoľko mesiacov na to, aby opäť zmenili svoju výrobu a dokázali znova uspokojiť potreby automobiliek.