Globálny hospodársky rast by mal v tomto roku dosiahnuť 2,9 percenta a mal by tak zrýchliť z 2,4 percenta v roku 2015. Júnová prognóza SB však počítala s tým, že v roku 2016 globálna ekonomika posilní o 3,3 percenta.

Banka vyjadrila obavy predovšetkým o výkonnosť veľkých rozvíjajúcich sa ekonomík. Banka očakáva, že ekonomiky Ruska a Brazílie budú v tomto roku naďalej oslabovať, hoci júnová prognóza počítala s ich rastom.

Hrubý domáci produkt (HDP) Ruska by v tomto roku mohol klesnúť o 0,7 percenta. Júnová prognóza počítala s nárastom o 0,7 percenta odhaduje, že ruská ekonomika v minulom roku oslabila o 3,8 percenta. Brazílska ekonomika by v tomto roku mala oslabiť o 2,5 percenta, predchádzajúci odhad počítal s rastom vo výške 1,1 percenta. V minulom roku ekonomika Brazílie pravdepodobne klesla o 3,7 percenta.

Americká ekonomika podľa Svetovej banky v tomto roku posilní o 2,7 percenta. Predchádzajúci odhad hovoril o raste vo výške 2,8 percenta z úrovne 2,5 percenta predpokladanej v roku 2015.

Rast čínskeho HDP by mal v tomto roku spomaliť na 6,7 percenta. Júnová prognóza avizovala rast vo výške 7 percent. V roku 2015 podľa odhadu Svetovej banky ekonomika Číny posilnila o 6,9 percenta.