Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slovenska - prišlo v stredu na svätú omšu s pápežom Františkom do Šaštína viac ako 50 000 ľudí. Viacerí pre TASR potvrdili, že na miesto prišli už v nočných, respektíve veľmi skorých ranných hodinách. 

Od rána bol pripravený aj sprievodný program. Jeho súčasťou bola napríklad modlitba posvätného ruženca, chvály, loretánske litánie.

Svätý Otec prešiel pred začiatkom svätej omše vo svojom papamobile pomedzi sektory na otvorenom priestranstve pri národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

Ešte pred tým pozdravil ľudí v uliciach Šaštína. Pápež pred svätou omšou venoval osobitný priestor aj spoločnej modlitbe s biskupským zborom Slovenska na posvätnej pôde pútnickej svätyne.

V nedeľu 12. septembra 2021 pricestoval na oficiálnu návštevu Slovenska pápež František. Počas návštevy, ktorá potrvá do 15. septembra, Svätý Otec zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Návšteva, ktorej mottom je “ S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom” je prvou cestou pápeža Františka na Slovensko. Počas návštevy Slovenska zavítal pápež František aj do Košíc. Na snímke príchod Svätého Otca na stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach 14. septembra 2021. FOTO TASR – Micha
Neprehliadnite

Pápež navštívil v utorok východ Slovenska, prihovoril sa aj mladým

Svätá omša bola naplánovaná so začiatkom o 10.00 h. Slávnosť sa bude konala v latinskom jazyku. Jednotlivé čítania a čítanie z Evanjelia podľa Lukáša bolo prednášané po slovensky. Modlitba veriacich bola po slovensky, anglicky, nemecky, maďarsky a rómsky, nasledovalov požehnanie rodín. Na záver svätej omše pozdraví pápeža bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a ľud pozdraví aj Svätý Otec.

Pápež František na Slovensku
Neprehliadnite

Pápež v prejave vyzdvihol potrebu spravodlivosti, zákonnosti a solidarity, odmietol konzum

 Po skončení svätej omše okolo 12.00 h sa koná kultúrno-duchovný program v podaní rodiny Kandráčovov.

Po omši sa pápež František presúva zo Šaštína na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave, kde sa uskutoční rozlúčkový ceremoniál. Následne odletí do Ríma.

Harmonogram návštevy pápeža v stredu 15. 9.

        9.10 - Modlitbové stretnutie s biskupmi v Národnej svätyni v Šaštíne
      10.00 - Svätá omša na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne - homília Svätého Otca
      13.30 - Rozlúčkový ceremoniál na medzinárodnom letisku v Bratislave
      13.45 - Odlet do Ríma