Švajčiarsky vzdušný priestor uzavreli pre technický problém v systéme riadenia letovej prevádzky. TASR správu prevzala od agentúr AFP a Reuters, ktoré sa odvolávajú na spoločnosť Skyguide monitorujúcu vzdušný priestor nad Švajčiarskom.

„Švajčiarsky poskytovateľ služieb riadenia leteckej dopravy Skyguide zaznamenal v skorých ranných hodinách technickú poruchu, a preto bol z bezpečnostných dôvodov uzavretý švajčiarsky vzdušný priestor," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Hľadajú riešenie problému

V ďalšom vyhlásení spresnila, že technické problémy spôsobila počítačová porucha, a ospravedlnila sa za spôsobené ťažkosti.

„Vzdušný priestor bude uzavretý až do odvolania," oznámila Skyguide. Dodala, že pracuje na tom, aby našla riešenie daného problému, a že poskytne aktualizované údaje, keď bude mať k dispozícii viac informácií.

Prílety a odlety boli pozastavené

Hovorca letiska vo švajčiarskom Zürichu potvrdil, že tamojšie prílety a odlety boli pozastavené. Letisko v Ženeve na sociálnej sieti informovalo, že doprava na ňom je zatiaľ pozastavená do 11.00 h.

Podľa švajčiarskej tlačovej agentúry ATS-Keystone medzinárodné lety smerujúce do Švajčiarska v súčasnosti presmerovávajú do Milána.

Ďalšie dôležité správy

JB 17 Bern - Švajčiarsky federálny prezident Ignazio Cassis počas tlačovej konferencie v Berne 28. februára 2022. Švajčiarsky prezident Ignazio Cassis v pondelok oznámil, že jeho krajina prijala sankcie voči Rusku. Opatrenia sú podľa neho rovnaké, ako sankcie zo strany Európskej únie. TASR o tom informovala na základe informácií od AFP a Reuters.
Neprehliadnite

Švajčiarsko by si vedelo predstaviť užšiu spoluprácu s NATO