Švajčiarsko uvažuje o úplnom alebo čiastočnom zoštátnení problémovej Credit Suisse.

Podľa zdrojov oboznámených so záležitosťou považujú švajčiarske orgány plné alebo čiastočné zoštátnenie Credit Suisse za jedinú reálnu možnosť, okrem prevzatia najväčšou domácou bankou UBS.

Situácia je veľmi premenlivá

Švajčiarsko uvažuje buď o úplnom prevzatí banky, alebo o tom, že by v Credit Suisse malo významný podiel, ak by prevzatie zo strany UBS stroskotalo, a to z dôvodu komplikovanosti transakcie a krátkeho časového rámca, uviedli zdroje.

Situácia je veľmi premenlivá a môže sa ešte zmeniť. Čas sa však kráti, keďže švajčiarske regulačné úrady chcú nájsť riešenie pre Credit Suisse do pondelkového otvorenia ázijských trhov.

Zhoršujúce sa vyhliadky banky Credit Suisse

Dôvodom snáh o nájdenie urgentného riešenia sú podľa jedného zo zdrojov rýchlo sa zhoršujúce vyhliadky Credit Suisse, ktorá v uplynulom období čelila odlevu v objeme 10 miliárd USD (9,4 miliardy eur) denne. Regulačné orgány sa preto obávajú, že banka by sa už na budúci týždeň mohla dostať do platobnej neschopnosti, čo by ešte prehĺbilo turbulencie v bankovom sektore a zasiahlo aj ďalšie finančné inštitúty.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

Banka UBS ponúka za Credit Suisse okolo miliardy dolárov