Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) je poverený rokovať v mene vlády SR s významnými investormi, pre ktorých je strategický park Valaliky na východe Slovenska vhodnou lokalitou na umiestnenie investícií.

Prvý krok k realizácii

Na stredajšom rokovaní o tom rozhodol kabinet Eduarda Hegera (OĽaNO). Materiál ministri odsúhlasili s technickou pripomienkou.

Predložený návrh podľa ministra hospodárstva nepredstavuje vlastné rozhodnutie vlády o strategickom parku Valaliky, ale je to iba prvý krok pri jeho budúcej realizácii.

Práce budú viesť najmä k podaniu žiadosti o osvedčenie o významnej investícii, uvádza sa v schválenom materiáli. O samotnom osvedčení o významnej investícii bude následne rozhodovať vláda.

Strategický park Valaliky

Začatie realizácie strategického parku Valaliky si podľa rezortu hospodárstva vyžiada práce, ktoré súvisia najmä s identifikáciou parciel a spracovaním topografie pozemku budúceho strategického parku v katastrálnom území Valaliky.

Poverenie šéfa rezortu hospodárstva rokovaním s investormi iba spresňuje štandardné kompetencie ministra hospodárstva SR, ktorý je zodpovedný za podporu investícií v SR.

Riaditeľka Úradu pre dohľad nad výkonom auditu Katarína Kaszasová a Miloslav Čurilla, šéf Predstavenstva Mondi SCP
Neprehliadnite

Investorom roka je Mondi SCP, manažérkou šéfka dohľadu nad audítormi. TREND rozdal výročné ceny