Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vo štvrtok večer rozhodol, že väzobne budú stíhané dve z troch osôb zadržaných počas stredajšej (11. 11.) akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

,,Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol o vzatí do väzby dvoch osôb. Dôvodom väzby u obvinenej A.K. je obava z pokračovania v trestnej činnosti. Dôvodom väzby u obvineného B.A. je obava z ovplyvňovania svedkov. Sudca obvineného K.N. prepustil zo zadržania na slobodu vzhľadom na to, že obvinený sa v celom rozsahu priznal ku skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu," objasnila hovorkyňa.

NAKA
Neprehliadnite

NAKA obvinila z korupcie ďalšie osoby. Dvaja z nich sú pracovníci Ministerstva vnútra

Ako dodala, rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti vzatiu do väzby sťažnosť. ,,Sťažnosť podal aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti neakceptovaniu väzby u obvineného K.N. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR," dodala Kudjáková. Sudca rozhodoval od jednej popoludní. Podľa mediálnych informácií v prípade obvinených ide o pracovníkov Oddelenia matrík MV SR a vietnamských štátnych príslušníkov.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil štyri osoby, dve z nich sú pracovníci Ministerstva vnútra (MV) SR. Informovala o tom v stredu hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Mali sa dopustiť korupcie, zneužitia právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. ,,Vyšetrovateľ na tri osoby spracoval podnet na väzobné stíhanie, jedna z nich je z MV SR. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov," uviedla hovorkyňa s tým, že viac informácií teraz nie je možné zverejniť.

AKA zasahuje u R. Krajmera
Neprehliadnite

Do väzby zobral súd aj exriaditeľa NAKA Róberta Krajmera