Predseda senátu ŠTS Emil Klemanič predvolal do Ústavu na výkon väzby Bratislava S. Klaus-Volzovú na pondelok 28. októbra, kde má vypovedať o jej vnímaní kauzy údajného falšovania zmeniek.

S. Klaus-Volzová bola v 90-tych rokoch obchodnou partnerkou P. Ruska v Markíze. Uznala pohľadávku Siloša Pohanku voči televízii, ktorú neskôr prevzali Marian Kočner a Štefan Agh. To vyústilo do kauzy Gamatex, keď Markízu M. Kočner a Š. Agh násilne obsadili v sprievode mafiána Petra Čongrádyho.

Táto kauza bola neskôr urovnaná zaplatením 80 miliónov slovenských korún spoločnosti Gamatex, ktoré si M. Kočner a Š. Agh rozdelili na polovicu. V ostatných rokoch však túto verziu rozporujú a tvrdia, že im mal P. Rusko vystaviť dodatočne štyri zmenky, dnes už v hodnote 69 miliónov eur.

Na poslednom verejnom zasadnutí v kauze zmenky vypovedali bývalá manželka obžalovaného P. Ruska Viera Rusková, niekdajší majiteľ produkčného domu Forza a súčasný prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a obvinený v kauze Technopol Servis Jozef Dučák.

Výpovede V. Ruskovej a J. Kováčika si navzájom vo viacerých bodoch odporovali. J. Dučák vo svojej výpovedi poprel, že by mal poskytnúť na falšovanie zmeniek starú tlačiareň, toner a atrament, ako to tvrdí svedok Peter Tóth.

Obžalovaní M. Kočner a P. Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Š. Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky.

Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. M. Kočner je obžalovaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.