Úryvky alebo prepisy telefonátu, v ktorom M. Kočner hovoril o tom, ako bude na J. Kuciaka a jeho rodinu zbierať špinu, uverejnili médiá už dávnejšie.

Dva dni po telefonáte J. Kuciak podal na generálnej prokuratúre Slovenskej republike trestné oznámenie. Tá nekonala, trestné oznámenie prešlo na krajskú a okresnú prokuratúru, pripomína portál Aktuality.sk s tým, že J. Kuciaka zavraždili 21. februára 2018. Najväčšie podozrenie smeruje práve k M. Kočnerovi.

„Vy ste veľmi osobný, ste jeden zlý človek, ktorého niekto úkoluje, a verte mi, že prídem na to, kto vás úkoluje,“ hovorí M. Kočner v úvode telefonátu.

„Akonáhle zistím nejakú špinu, nejaké prešľapy u vás, u celej vašej rodiny, ešte raz, nejakú špinu, prešľapy, trestné činy u vás a vašej rodiny, každý má niečo za nechtami, buďte si istý, že to takisto zverejním ako vy, ale takisto s dôkazmi, bez dôkazov nie, len s dôkazmi, takže budem, pán Kuciak, hľadať. Budete prvý, ktorý bude uverejnený na mojej internetovej stránke, venujem vám ako prvému novinárovi čestné miesto. Ak ste slušný a čestný, tak tam nebudete, ale ja si to nemyslím,“ dodal okrem iného.