Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vyjadril, že až 16 z 27 krajín EÚ priamo či nepriamo hovorilo počas summitu lídrov EÚ a západného Balkánu o potrebe toho, aby sa Srbsko pridalo k sankciám namiereným voči Rusku. Informuje o tom portál Euractiv.

„Aj keď (v EÚ) nechcú počuť o tom, aké je pre nás dôležité, aby sme o sankciách rozhodli sami, či o tom, akí sú Číňania či Rusi pre nás dôležití, my pokračujeme v našej európskej ceste,“ pokračoval Vučič.

Poukázal na to, že pre jeho krajinu neexistujú lepší partneri než tí, ktorí sú v EÚ. Netreba podľa neho zabúdať na to, že Srbsko má peniaze vďaka veľkému množstvu investícií, z ktorých väčšina pochádza z EÚ.

Ďalšie dôležité správy

WA 11 archív Tirana - Na archívnej snímke srbský prezident Aleksandar Vučič počas spoločnej tlačovej konferencie s albánskym premiérom Edim Ramom a premiérom Severného Macedónska Zoranom Zaevom po inciatíve Open Balkan v Tirane. Vučič plánuje v sobotu 25. decembra 2021 požiadať ruského prezidenta Vladimira Putina o ďalšie dodávky plynu. Vučič to uviedol v piatok počas rozhovoru pre srbskú komerčnú televíziu TV Prva, informovala agentúra TASS. FOTO TASR/AP


 Serbian President Aleksandar Vucic at
Neprehliadnite

Srbsko odmieta uznať Kosovo. Nepomôže ani naliehanie EÚ, odkazuje Vučič